هنگامی که افراد توسط جستجوگرهای مختلف وارد سایت شما می شوند احتمال دارد بدون آنکه عملکرد مورد نظر شما را به انجام برسانند، مانند خرید کالا، دانلود فایل و … سایت شما را ترک کنند. اما خبر خوب این است که شما می توانید با استفاده از تکنیک ریتارگتینگ یا هدف گیری که به عنوان یکی از ابزار دیجیتال مارکتینگ شناخته می شود، به افراد بعد از اینکه سایت شما را ترک کردند دسترسی داشته باشید. در مقاله تفاوت ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد با ریمارکتینگ تفاوت این دو رویکرد تبلیغات آنلاین را به شما معرفی کرده ایم. پس اگر قصد استفاده از این تکنیک را دارید حواستان را جمع کنید که اشتباه نکنید.

شرکت مکعب به عنوان شرکتی که در زمینه بازاریابی آنلاین و تبلیغات اینترنتی فعالیت دارد، وظیفه دارد شما را از آخرین استراتژی های مارکتینگ و برندینگ مطلع سازد تا نقش مثبتی در پیمودن مسیر موفقیت شما داشته باشد.

ایا برای شما پیش آمده است که به دنبال کالایی مانند کفش در فروشگاه های اینترنتی بوده باشید و چند روز بعد که به سایت های مختلف سر می زنید همه جا تبلیغ همان کفشی را ببینید که در سایت های مختلف به دنبال آن بوده اید؟ زمانی که این حالت برای شما پیش می آید به این معنا است که شما در فرآیند ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد قرار گرفته اید. استفاده از این روش بهترین راه حل برای کسب و کارهای مختلف است تا با استفاده از آن محصول و خدمات خود را همواره در خاطر کاربران سایت قرار دهند تا آنها را قانع کنند که از حالت کاربری به حالت مشتری تغییر پیدا کنند.

چرا باید از ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد برای بازدیدکنندگان سایت استفاده کرد؟

مهمترین دلیلی که برای استفاده از این روش وجود دارد این است که بسیاری از افراد هنگامی که از سایت شما دیدن می کنند هنوز تصمیم قطعی را برای خرید کالا نگرفته اند. به همین دلیل احتمال آن بسیار زیاد است که سایت شما را بدون خرید ترک کنند. این مسئله در بازدید اولیه توسط کاربران بسیار طبیعی است و جای نگرانی ندارد. اما اینکه شما نتوانید در مراحل بعدی، این دسته از افراد را به مشتری تبدیل کنید به نوعی تقصیر خودتان است! با استفاده از ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد یا محتوای تبلیغاتی شما می توانید به کاربر یادآوری کنید و این انگیزه را در او ایجاد کنید که به سایت شما بازگشته و خریدش را کامل کند.

ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد

ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد چگونه کار می کند؟

برای استفاده از ریتارگتینگ یا هدف گیری نیازی به انجام فعالیت های خاص توسط شما نیست چرا که همه کارها را کوکی ها برای شما انجام م دهند. در این روش کوکی ها در مرورگر کاربرانی قرار می دهد که از سایت شما دیدن می کنند. به این ترتیب شما در حال استفاده از یک دستگاه ردیابی آنلاین و نامرئی هستید! با استفاده از اطلاعاتی که این کوکی ها جمع آوری می کنند شما می توانید به پلتفرم های تبلیغاتی خود اطلاع دهید که رفتار کاربر مورد نظر در سایت شما به چه صورت بوده است. توجه داشته باشید که این داده ها شامل اطلاعات شخصی افراد نیست.

زمانی که کاربر سایت شما را ترک می کند و سایت هایی که توسط پلتفرم تبلیغاتی شما پشتیبانی می شوند را مشاهده می کند، کوکی آنها را شناسایی کرده و تبلیغات مورد نظر را در اختیارشان قرار می دهد.

انتخاب پلتفرم مناسب برای ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد :

پلتفرم های مختلفی وجود دارند که شما با استفاده از آن می توانید تصمیم بگیرید که تبلیغات خود را کجا قرار دهید. به غیر از شبکه تبلیغاتی گوگل و فیسبوک شبکه های دیگری نیز وجود دارند، که هر کدام متناسب با کسب و کار شما دارای مزایا و معایب خود هستند. شما باید با استفاده از مشاوره ای که انجام می دهید یکی از این پلتفرم ها را برای قرار دادن تبلیغات خود انتخاب نمایید.

شخصی سازی کمپین تبلیغاتی ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد را فراموش نکنید :

قبل از اینکه شما فعالیت خود را در این زمینه آغاز کیند بهتر است که به نکات زیر توجه داشته باشید تا بتوانید در انتخاب پلتفرم درست کنید و همه چیز را آن طور برنامه ریزی کنید که می خواهید.

  • شما چه کسانی را می خواهید هدف خود قرار دهید.
  • کاربران شما احتمالا از کدام سایت ها دیدن می کنند؟
  • از کدام یک از طرح های تبلیغاتی می خواهید استفاده کنید. در حالت کلی یکی از سه روش زیر برای پرداخت هزینه تبلیغات شما وجود دارد :
  • زمانی که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کرد، هزینه برای شما حساب شود.
  • به ازای هر 1000 بازدیدی که تبلیغ شما داشت باید هزینه پرداخت کنید.
  • زمانی هزینه پرداخت کنید که کاربر به مشتری تبدیل شده باشد.
  • برای بررسی میزان موفقیت خود در استفاده از این روش چه برنامه ای دارید؟ آیا هدفتان افزایش بازدید یک صفحه سات یا فروش یک محصول؟ آیا می خواهید تنها برند خود را به دیگران معرفی کنید؟

ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد

نکات جانبی :

از هرز بودن تبلیغات خود جلوگیری کنید

به لطف فناوری روش های مختلفی وجود دارد که در صورت استفاده درست از آنها شما می توانید به راحتی با یک برنامه ریزی مناسب به اهداف بلند مدت خود برسید. اما باید توجه داشته باشید که اگر شما تبلیغات خود را در هر جایی قرار دهید کاربر را کلافه کرده و احتمال موفقیت خود را پایین می آورید. بنابراین سعی کنید هدف تبلیغاتی خود را معین کنید و با استفاده از آن تنها کاربران خاص را مد نظر بگیرید.

استفاده از روش تست A / B :

برای این که اطمینان حاصل کنید کدام یک از روش های تبلیغاتی شما، به عنوان مثال محتوا، عکس و … مناسب است بهتر است که از این تست استفاده کنید. به این معنا که برای مدتی از یک محتوای خاص استفاده کنید و بعد از مدتی آن را تغییر دهید تا متوجه شوید که تاثیر کدام یک روی کاربران شما بیشتر است.

همراهان عزیز با توجه به مطالب گفته شده اگر می خواهید از ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد برای رشد کسب و کار خود استفاده کنید اما نمی دانید از کجا و چگونه باید شروع کنید، با استفاده از شماره 09138347634 با ما در ارتباط باشید.