اولین گامی که شما برای طراحی سایت خود باید بردارید، تهیه هاست و دامنه است. برای این که شما دید درستی از این 2 مفهوم داشته باشید می توانید از تعاریف زیر استفاده کنید :

دامنه یعنی چی ؟

شما برای این که بتوانید خود را در فضای نت به دیگران معرفی نمایید و همچنین در بین سایر رقبای خود متمایز باشید باید از نامی اختصاصی استفاده نمایید. هر دامنه در حالت کلی از 2 قسمت تشکیل شده است. قسمت اول معرف نام انحصاری سایت شماست و می تواند هر نامی باشد، البته به شرطی که قبلا استفاده نشده باشد. قسمت دوم دامنه، که با یک نقطه از بخش اول جدا می‌شود، پسوندی است قراردادی که از دو تا شش حرف تشکیل شده است و هر فرد می‌تواند بسته به موضوع وب‌سایت و سلیقۀ خود یکی از آن‌ها را انتخاب نماید. از متداول‌ترین پسوندهای بین‌المللی می‎توان به com. اشاره نمود. همچنین پسوندی که تنها توسط افراد داخل ایران قابل شناسایی است و اکثر سایت ها از آن استفاده می کنند، ir. است.

تمدید دامین :

برای این که شما بتوانید برای همیشه سایت خود را در دسترس نگه دارید باید، دامنه خود را تمدید نمایید. برای این کار توصیه ما این است که زود تر از زمان پایان اعتبار دامنه این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که با انجام این کار زود تر از موعد، باقی مانده اعتبار دامنه شما از بین نخواهد رفت.

انتقال دامنه :

دوستانی که قبلا دامنه خود را ثبت کرده اند می توانند اکنون دامنه خود را به شرکت “وب آور” انتقال دهند، انجام این کار به محتوای سایت شما لطمه ای نخواهد زد. تنها نیاز است که درخواست خود را برای ما ارسال نمائید.

در صورتی که شما می خواهید توسط شرکت وب آور ثبت دامنه جدید انجام دهید، می توانید به قسمت زیر در سایت مراجعه کنید و دامنه مورد نظر خود را جستجو کنید :

هاست چیست؟

به معنی میزبان است و به محیط مجازی اطلاق می شود که بر روی یک سرور برای یک سایت تدارک دیده شده است. در واقع شما در این محسط می توانید تمام محتویات سایت خود که می تواند شامل فایل های اسکریپتی و یا چند رسانه ای و … باشند را قرار دهید. به عبارت دیگر اطلاعات یک وب سایت باید بر روی یکی از کامپیوترهای میزبان که ٢٤ ساعت متصل به اینترنت است قرار گیرد تا دیگران بتوانند در هر لحظه از شبانه روز به آن دسترسی داشته باشند. با توجه به حجم مختلفی از داده که تصمیم دارید روی سایت قرار دهید می توانید از حجم های مختلف برای هاست خود استفاده نمایید. شرکت وب آور، ارائه دهنده هاست های لینوکسی و ویندوزی است که شما می توانید برای اطلاع بیشتر در مورد میزبانی وب اشتراکی به سایت مراجعه کنید و پنل مورد نظر خود را خریداری نمایید.

تفاوت هاست لینوکس و ویندوز :

هاست لینوکس و ویندوز از نظر کاربرد با یکدیگر متفاوت هستند. زمانی که شما می خواهید برای سایت خود از هاست ویندوز استفاده نمائید، با توجه به این که ویندوز متن باز نیست شما باید لایسنس نیز خریداری کنید. این موضوع باعث می شود که این نوع هاست گران تر باشد ولی در عوض پشتیبانی بهتری به شما ارائه می شود علاوه بر این که هاست قابلیت پشتیبانی از محصولات مایکروسافت را نیز دارد. در مقابل هاست لینوکس وجود دارد که متن باز بوده و در نتیجه شما به صورت رایگان می توانید از آن ها استفاده نمایید. بنابراین چون نیازی به خرید لایسنس برای آن ها نیست قیمت مناسب تری دارند. بر اساس بررسی های انجام شده این نوع هاست دارای امنیت و ثبات بیشتری نسبت به هاست ویندوز است.

توجه داشته باشید که امنیت هر دو هاست مورد تضین است.

در صورتی که شما طراحی سایت خود را به ما بسپارید، تیم مکعب از هاست و دامنه که توسط شرکت وب آور ارائه می شوند استفاده می شوند.  هاست که توسط این شرکت برای شما خریداری می شود دارای گواهینامه SSL است. داشتن این گواهینامه برای وب سایت شما به معنای جلب اعتماد کاربرانتان است.