این یک حقیقت است؛ زمانی که شما درک روشنی از هوش تجاری به دست آورید، آنوقت متوجه خواهید شد که پیاده سازی هوش تجاری چه امکاناتی را برای کسب و کار و تجارت شما به ارمغان خواهد آورد. در حقیقت هوش تجاری با استفاده از الگوریتم های خاص و همچنین به واسطه تجزیه و تحلیل داده ها، یکسری بینش در مورد کسب و کار شما ارائه می دهد که این فرایند به شما کمک می کند تا بتوانید تصمیمات استراتژیک و متفاوت تری بگیرید و کسب و کار خود را کاملا متحول کنید. دپارتمان هوش تجاری شرکت مکعب متشکل از متخصصین و اساتید مجرب و کارآزموده، خدمات پیاده سازی هوش تجاری سازمان ها را با افتخار بر عهده گرفته است. پس چنانچه قصد دارید کسب و کار خود را هوشمند سازی کنید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

پیاده سازی هوش تجاری
۰۹۱۳۸۳۴۷۶۳۴

با توجه به نقش BI در بهبود عملکرد یک کسب و کار و تغییر و تحولاتی که پس از هوشمند سازی یک تجارت در آن سازمان فراهم می شود، اکیدا توصیه می شود این فرصت را از دست ندهید و از طریق پیاده سازی هوش تجاری در سازمان خود تصمیم گیری های آگاهانه تر و هوشمندانه ای داشته باشید. ما در این راستا در کنار شما خواهیم بود؛ کافیست با شماره تلفن های  09138347634 و 37770377 تماس بگیرید.

پیاده سازی هوش تجاری

پیاده سازی هوش تجاری : دپارتمان هوش تجاری

هوش تجاری (BI) برای شرکت ها این امکان را فراهم می کند تا به بینش های ارزشمندی از داده های تاریخی و داده های فعلی سازمان دست یابند. ابزارها و فناوری‌ های BI روی داده ‌کاوی کار می‌کنند و به کسب ‌و کارها کمک می‌کنند تا مجموعه‌ ای بزرگ و ارزشمند از منابع مختلف داده را در اختیار داشته باشند بنابراین، سیستم های هوش تجاری به عنوان منبعی مهم و با ارزش برای مدیران شرکت ها می باشد و صاحبان مشاغل کوچک و بزرگ را قادر می سازد تا تصمیمات تجاری هوشمندانه ای بگیرند. یک نکته ی مهم در مورد پیاده سازی هوش تجاری این است که با استفاده از آن، کسب و کارهای مختلف می توانند نسبت به یکدیگر مزیت رقابتی کسب کنند.

همانطور که گفتیم پیاده سازی هوش تجاری توسط دپارتمان هوش تجاری انجام می شود. دپارتمان هوش تجاری شامل افرادی است که در این زمینه ها تخصص دارند :

IT : بخش طراحی پلتفرم ‌های BI ، به بخش فناوری اطلاعات مربوط می‌شوند؛ زیرا با ابزارها و فناوری ‌هایی سروکار دارد که دسترسی به داده‌ ها را تنظیم و مدیریت می‌کنند. فناوری اطلاعات به هر نوع پردازش تحلیلی آنلاین برای جمع آوری داده ها کمک می کند و جمع آوری اطلاعات حیاتی در صورتی امکان پذیر است که :

  • اعضای تیم به طور مداوم گزارش ارائه کنند
  • شرکت دارای ابزارهای تکنولوژیکی کافی برای ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل داده باشند.

بازاریابی : به طور کلی، بازاریابی به اقداماتی اشاره می کند که یک کسب و کار برای تشویق خرید یا فروش محصولات یا خدمات انجام می دهد. در حقیقت بازاریابی شامل همه چیز در مورد تبلیغات، فروش و ارائه محصولات یا خدمات به مشتریان و شرکت ها می باشد. از طریق پیاده سازی هوش تجاری، تیم بازاریابی در یک شرکت، به سادگی به داده های ارزشمند فعلی و داده های قبلی سازمان دسترسی خواهد داشت.

فروش : شرکت ها معمولا در حوزه فروش محصولات یا ارائه خدمات با یکدیگر در تعامل هستند و این باعث افزایش سود آن ها می شود. پیاده سازی هوش تجاری به دستیابی به بینش عمیق تری نسبت به داده های مشتری کمک می کند و در نتیجه، فرصت بهتری برای رفع مشکلات و ارتباط با مشتریان از طریق پیام ‌رسانی هدفمند برای افزایش فروش وجود خواهد داشت

امور مالی : BI مدرن کاربردهای متعددی در حوزه مالی دارد. پیاده سازی هوش تجاری به دست یابی یک بینش حیاتی و جامع در مورد انواع داده های مالی کمک می کند و باعث می شود مشکلات بالقوه مالی در سازمان که ممکن است عواقب جدی به همراه داشته باشند، شناسایی شوند.

در واقع این چهار بخش در کنار یکدیگر به تجزیه و تحلیل داده ها می پردازند تا در نهایت بتوانند از طریق نتایج به دست آمده، عملکرد یکپارچه سازمان را تضمین نمایند. برای انجام این کار، استفاده از نرم افزار مناسب BI نیز لازم و ضروری است.

دپارتمان هوش تجاری مکعب با بهره مندی از افراد متخصص و کاردان تاکنون توانسته است به نتایج شگفت انگیزی در زمینه هوشمند سازی کسب و کارها دست یابد و مشاهده سوابق کاری تیم هوش تجاری مکعب گویای این حقیقت است. ما خداوند منان را شاکریم که توانسته ایم در راستای بهبود عملکرد سازمان ها و کمک به رونق کسب و کار آن ها گامی مثبت برداریم.

مزایای پیاده سازی هوش تجاری در شرکت مکعب

شما می توانید با خیال آسوده پیاده سازی هوش تجاری در سازمان خود را به ما بسپارید؛ در ادامه به چند مزیت هوشمند سازی کسب و کار توسط دپارتمان هوش تجاری مکعب پرداخته ایم. لطفا همچنان با ما همراه باشید.

گزارش گیری سریع و دقیق

با توجه به ماهیت زمان ‌بر و کار فشرده گزارش‌ گیری های تجاری، متخصصان تیم هوش تجاری مکعب قادرند با استفاده از ابزارهای قدرتمند هوش تجاری در کوتاه ترین زمان ممکن الگوها و گزارش های سفارشی را ارائه نمایند.

پیاده سازی هوش تجاری
پیاده سازی هوش تجاری

ایجاد مهم ترین بینش های تجاری

در واقع آنچه در پیاده سازی هوش تجاری بسیار اهمیت دارد، ایجاد یک ترکیب مناسب از اقدامات لازم، در دنیای تجارت است؛ و برای این منظور چیزی بهتر از کنار هم قرار دادن داده های تجاری و تجزیه و تحلیل آن ها نیست. به این ترتیب سازمان ها قادر خواهند بود تا تصمیمات تجاری بهتری اتخاذ کنند و در نهایت این تصمیمات توسط فرآیندهای تجاری بهبود یافته هدایت می شوند.

تحلیل رقابتی

تیم پیاده سازی هوش تجاری مکعب با به کارگیری افراد مجرب و متخصص، هوشمند سازی کسب و کار شما را به گونه انجام خواهد داد که از طریق آن بتوانید تصمیمات تجاری استراتژیک اتخاذ نمایید و با آگاهی از مزیت های رقابتی، عملکرد سازمان خود را از سایر رقبای خود متمایز سازید.

پیاده سازی هوش تجاری
پیاده سازی هوش تجاری

کار با داده های با کیفیت

قطعا می دانید که تجزیه و تحلیل داده ها پایه و اساس BI است؛ بنابراین، نه تنها جمع آوری داده ها، بلکه تجزیه و تحلیل آن ها بسیار اهمیت دارد و پایه و اساس هوشمند سازی یک سازمان است. بنابراین، کیفیت داده های BI بسیار مهم و قابل توجه است. تیم مهندسان و متخصصان هوش تجاری شرکت مکعب در انتخاب منابع داده، این فاکتورهای مهم را در نظر دارد که اولا داده های دقیق و ثانیا داده های قابل اطمینان را برای ارزیابی سازمان مورد استفاده قرار دهد. چرا که استفاده از داده های باکیفیت یکی از موارد مهم در پیاده سازی هوش تجاری است.

حاشیه سود بالا

خوشبختانه به مدد هوش تجاری، کسب ‌وکارها می‌توانند هزینه ‌های تولید خود را کاهش دهند، فرصت‌ های تقاضا را شناسایی کنند و حاشیه‌ ی سود بالاتری را برای سازمان به ارمغان ‌آورند. بنابراین توجه به مسئله ی بازگشت سرمایه، موضوع قابل توجهی است که هنگام انجام فرایند پیاده سازی هوش تجاری باید آن را در نظر گرفت.

پیاده سازی هوش تجاری

کلام پایانی : ارائه خدمات پیاده سازی هوش تجاری

مطمئنا پس از مطالعه ی این مطالب متوجه اهمیت هوش تجاری و نقش آن در بهبود عملکرد سازمان ها شده اید. اکنون اگر تصمیم گرفته اید از مزایای BI در کسب و کار و تجارت خود بهره مند شوید، زمان را از دست ندهید؛ با ما تماس بگیرید تا از خدمات مشاوره و نحوه هوشمند سازی کسب و کار در شرکت مکعب اطلاعت کامل به دست آورید. همکاران ما با کمال میل به کلیه ی سوالات شما پاسخ خواهند داد.