دوره جامع آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده به عنوان یک دوره آموزشی محبوب و گسترده در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شناخته شده است. در این دوره، مفاهیم و تکنیک‌ های مربوط به هوش تجاری (BI)، تحلیل داده (Data Analytics) و علم داده (Data Science)  آموزش داده می‌شود. این دوره شامل مباحثی مانند پردازش داده‌ های بزرگ (Big Data)، مدل‌سازی تحلیلی، استخراج اطلاعات، داده‌کاوی، شبکه ‌های عصبی، الگوریتم‌ های یادگیری ماشین، تحلیل پیش ‌بینی، مدیریت داده ‌ها و گزارش‌ گیری می باشد؛ در شرکت مهندسی مکعب دوره جامع هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده به صورت کاملا تخصصی و پروژه محور برگزار می شود و کلیه ی آموزش ها توسط اساتید مجرب و متخصصین علم داده و هوش تجاری ارائه می شود. برای آگاهی بیشتر در مورد مباحث این دوره همراه مکعب باشید.

دوره جامع آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده

۰۹۱۳۸۳۴۷۶۳۴

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزشی شرکت مکعب و ثبت نام و شرکت در دوره آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده ، با شماره تلفن های  09138347634 و 37770377  تماس بگیرید.

دوره جامع آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده

شرکت در دوره جامع آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده برای چه کسانی مناسب است؟

شرکت در دوره جامع آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده می‌تواند برای دانشجویان، متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات، تحلیلگران داده، مدیران محصول، تحلیلگران تجاری و علاقه ‌مندان به علم داده مفید باشد. همچنین، یادگیری مطالب آموزشی این دوره به این دسته افراد کمک خواهد کرد تا در بازار کار رقابتی و پویای فناوری اطلاعات و ارتباطات، با کسب مهارت‌ های لازم در حوزه تحلیل داده‌ و استخراج اطلاعات، از رقبای خود پیشی بگیرند. در ادامه به معرفی مباحث مربوط به دوره جامع آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده پرداخته ایم. لطفا همچنان همراه ما باشید.

آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده : آموزش هوش تجاری

در این دوره آموزشی، مباحث هوش تجاری (BI) شامل مفاهیم و تکنیک‌ های مربوط به تحلیل و استخراج اطلاعات از داده ‌های سازمانی می باشد. هنرآموزان در این دوره چگونگی استفاده از نرم افزار تحلیلی و ابزار BI را می آموزند تا بتوانند اطلاعات مهم و ارزشمندی را از داده‌ های سازمانی استخراج کنند و با استفاده از آن ‌ها تصمیم‌گیری‌ های موثری انجام دهند.

دوره جامع هوش تجاری

در دوره جامع آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده ، دپارتمان هوش تجاری شرکت مکعب، آموزش مباحث BI را طبق برنامه ای از پیش تعیین شده و دقیق، در قالب عناوینی که در ادامه به آن ها پرداخته ایم، ارائه می کند.

 • مفاهیم پایه : شروع آموزش هوش تجاری، با مفاهیم پایه آغاز می شود. برخی از این مفاهیم شامل مفهوم هوش تجاری، مفهوم داده، نحوه تجمیع داده ‌ها، تحلیل داده ‌ها و تفسیر نتایج است.
 • آموزش یک زبان برنامه‌ نویسی : در دوره آموزش هوش تجاری، لازم است یک زبان برنامه ‌نویسی بیاموزید. پایتون و R دو زبان برنامه ‌نویسی رایج در این زمینه می باشد که هنرآموزان باید یکی از این دو را یاد بگیرید و با کتابخانه ‌های مربوط به آن زبان آشنا شوند.
 • آموزش نرم افزارهای هوش تجاری : نرم ‌افزارهای مختلفی که در حوزه هوش تجاری کاربرد دارند عبارتند از : Power BI، Tableau، QlikView و SAP BusinessObjects . ما در دوره جامع آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده ، کار با نرم افزار پاور بی آی را به صورت کاملا پروژه محور به شما آموزش خواهیم داد.
 • آموزش تکنیک‌ های هوش تجاری: در این دوره آموزشی با مفاهیم و تکنیک ‌های مختلفی مانند داشبورد مدیریتی، گزارش‌گیری، استخراج دانش، تحلیل پیشرفته داده ‌ها، و تحلیل پیش‌بینی در هوش تجاری آشنا می شوید.
 • پروژه‌ های عملی : دپارتمان هوش تجاری شرکت مکعب، به منظور بهبود مهارت ‌های هوش تجاری و تسلط کامل هنرآموزان بر مطالب آموزشی، کلیه ی آموزش ها را به صورت پروژه محور و با استفاده از داده‌ های واقعی ارائه می کند.
 • آموزش مدیریت داده : یک فاکتور مهم در استفاده بهینه از هوش تجاری آشنایی با نحوه مدیریت داده است. بنابراین، باید با مفاهیم مدیریت داده آشنا شوید و نحوه جمع‌آوری، ذخیره و استفاده از داده‌ ها را بیاموزید.

مباحث هوش تجاری می‌تواند برای کارشناسان BI، متخصصان تحلیل داده، مدیران سطح بالا و تمامی افرادی که به دنبال بهبود فرآیندهای تصمیم‌گیری در سازمان‌ ها هستند، مفید باشد.

آموزش جامع تحلیل داده

آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده : آموزش تحلیل داده

دوره جامع آموزش تحلیل داده (Data Analytics) شامل مفاهیم و تکنیک‌های مربوط به تحلیل داده‌ها با استفاده از نرم‌افزارهای تحلیلی مانند Excel، R، Python و SPSS است. در این دوره، دانشجویان با مباحثی مانند تحلیل داده‌ های بزرگ (Big Data)، تحلیل رابطه ‌ای، تحلیل پیش ‌بینی و مدل ‌سازی آشنا می‌شوند. در این دوره هنرآموزان مهارت‌ های لازم برای تحلیل داده ‌ها و استخراج اطلاعات مفید از آن‌ ها را با استفاده از ابزارهای تحلیلی می آموزند و با مفاهیم مهمی مانند آمار توصیفی، تحلیل خوشه ‌ای، تحلیل عاملی و تحلیل تفسیری آشنا می‌شوند.

به طور کلی دوره آموزش تحلیل داده به هنرآموزان کمک می‌کند تا با استفاده از داده ‌های سازمانی، بهترین تصمیم‌گیری ‌ها را برای سازمان انجام دهند و با استفاده از تحلیل داده‌ ها، اطلاعات مفیدی را برای سازمان فراهم نمایند. این دوره برای محققان، تحلیلگران داده، متخصصان تحلیل داده و علاقه‌مندان به تحلیل داده مفید است. آموزش تحلیل داده به عنوان یکی از مهم ترین مباحث در علم داده، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در دوره جامع آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده ، در شرکت مکعب با مفاهیم اصلی و کلید تحلیل داده آشنا خواهید شد؛ همچنین می آموزید که چگونه با نرم‌افزارهای تحلیل داده از جمله Tableau، Excel، SAS و SPSS کار کنید. علاوه بر این با تکنیک های تحلیل داده که عبارتند از :

 • تحلیل رگرسیون
 • تحلیل عاملی
 • تحلیل خوشه ‌ای
 • تحلیل تصویری

کلیه ی این آموزش ها به صورت کاملا پروژه محور و عملی خواهد بود.

آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده : آموزش علم داده

آموزش علم داده (Data Science) شامل مفاهیم و تکنیک ‌های مربوط به تحلیل داده‌ ها و استخراج اطلاعات مفید از آن ‌ها با استفاده از الگوریتم‌ های یادگیری ماشین، شبکه‌ های عصبی و دیگر تکنیک‌ های مرتبط است. در این دوره، هنرآموزان با مفاهیمی مانند پردازش زبان طبیعی، پردازش تصویر، پردازش سیگنال، تحلیل داده ‌های بزرگ یا بیگ دیتا، تحلیل داده‌های ریاضی و آماری، الگوریتم‌ های یادگیری ماشین و شبکه‌ های عصبی آشنا می‌شوند. هدف این دوره، آموزش مهارت ‌های لازم برای استخراج اطلاعات مفید از داده ‌ها با استفاده از تکنیک ‌های علم داده است.

دوره جامع آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده

در این دوره، هنرآموزان با استفاده از داده‌ های مختلف، به دنبال الگوهای موجود در آن ‌ها می‌گردند و سپس با استفاده از تکنیک‌ های مرتبط، اطلاعات مفیدی را استخراج می‌کنند و با استفاده از این اطلاعات، تصمیم‌گیری‌های بهتری برای سازمان انجام می دهند. این دوره برای محققان، تحلیلگران داده، متخصصان علم داده و علاقه‌مندان به علم داده مفید است.

مباحث مربوط به آموزش علم داده

در دوره جامع آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده ، مباحث مربوط به آموزش علم داده، شامل موضوعات مختلفی است که برای استخراج اطلاعات مفید از داده‌ ها و تحلیل آن‌ ها بسیار حائز اهمیت است. در ادامه به برخی از آن ها اشاره کرده ایم :

 • مفاهیم پایه علم داد ه : در این بخش، مفاهیم پایه علم داده مانند مفاهیم آماری، الگوریتم‌های یادگیری ماشین، شبکه‌های عصبی و پردازش زبان طبیعی بررسی می‌شود.
 • تحلیل داده‌ه ای بزرگ : در این بخش، روش‌ هایی برای مدیریت و تحلیل داده‌ های بزرگ و پیچیده مانند Hadoop و Spark بررسی می‌شود.
 • پردازش تصویری و سیگنال : در این بخش، تکنیک‌ های پردازش تصویر و سیگنال مانند تشخیص چهره، تشخیص صدا و تشخیص الگو بررسی می‌شود.
 • تحلیل داده‌ های متنی : در این بخش، تکنیک‌ های مربوط به پردازش زبان طبیعی و تحلیل داده‌ های متنی مانند تحلیل عواطف و تحلیل موضوعی بررسی می‌شود.
 • مدل ‌سازی و پیش ‌بینی : در این بخش، روش‌ های مدل‌سازی و پیش ‌بینی مانند رگرسیون خطی، درخت تصمیم و شبکه‌ های عصبی مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 • تحلیل شبکه ‌های اجتماعی : در این بخش، تکنیک ‌های مربوط به تحلیل شبکه ‌های اجتماعی و تحلیل رفتار کاربران در این شبکه‌ ها بررسی می‌شود.
 • تحلیل داده‌ه ای زمانی : در این بخش، تکنیک ‌های مربوط به تحلیل داده ‌های زمانی مانند روند زمانی، تحلیل دوره ‌ای و پیش ‌بینی زمانی بررسی می‌شود.
 • تحلیل خوشه ‌ای : در این قسمت، روش ‌های تحلیل خوشه ‌ای برای دسته ‌بندی داده‌ ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.
دوره جامع آموزش هوش تجاری، تحلیل داده و علم داده

آیا شرکت در این دوره برای افرادی که با علم داده آشنایی ندارند مناسب است؟

بله، دوره جامع آموزش علم داده برای افرادی که با علم داده آشنایی ندارند نیز مناسب است. آموزش ها در این دوره، از مفاهیم پایه علم داده شروع شده و به تدریج به مباحث پیشرفته‌ تر پرداخته می‌شود. بنابراین، اگر شما تا به حال با علم داده آشنایی نداشته ‌اید، با شرکت در این دوره، می‌توانید با مفاهیم و تکنیک‌ های علم داده آشنا شوید و به عنوان یک مبتدی در این حوزه شروع به کار کنید. همچنین، در دوره جامع آموزش علم داده، از روش‌های آموزشی مختلفی برای آموزش مفاهیم علم داده استفاده می‌شود.

نرم افزارهای مورد استفاده در دوره علم داده

در دوره جامع آموزش علم داده، از نرم‌افزارهای مختلفی برای تحلیل داده‌ها استفاده می‌شود. هر چند که در این دوره، تمرکز بیشتر بر روی روش‌ها و تکنیک‌های علم داده است و از نرم‌افزارهای مختلف در این زمینه استفاده می‌شود.

نرم افزار علوم داده

آیا شرکت در این دوره برای افرادی که با علم داده آشنایی ندارند مناسب است؟

بله، دوره جامع آموزش علم داده برای افرادی که با علم داده آشنایی ندارند نیز مناسب است. آموزش ها در این دوره، از مفاهیم پایه علم داده شروع شده و به تدریج به مباحث پیشرفته‌ تر پرداخته می‌شود. بنابراین، اگر شما تا به حال با علم داده آشنایی نداشته ‌اید، با شرکت در این دوره، می‌توانید با مفاهیم و تکنیک‌ های علم داده آشنا شوید و به عنوان یک مبتدی در این حوزه شروع به کار کنید. همچنین، در دوره جامع آموزش علم داده، از روش‌های آموزشی مختلفی برای آموزش مفاهیم علم داده استفاده می‌شود.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی و مشاوره در مورد دوره های آموزشی در شرکت مکعب با ما تماس بگیرید.