این روزها ، هوش تجاری و کاربرد آن در تجزیه و تحلیل داده ها برای صاحبان کسب و کارها بسیار پر اهمیت شده است و با توجه به میزان تاثیر استفاده از ابزارهای هوش تجاری در موفقیت کسب و کارها،  تعداد علاقه مندان به یادگیری ابزار پاور بی آی Power BI که یکی از محبوب ترین ابزارهای ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت می باشد، نیز رو به افزایش است. بر این اساس ما در شرکت مهندسی مکعب دوره های آموزش هوش تجاری در اصفهان و آموزش داشبورد مدیریتی با پاور بی آی را برگزار کرده ایم تا به صاحبان کسب و کارهای مختلف کمک کنیم که بتوانند در بیزینس خود موفق تر عمل کنند. در این مقاله با مکعب همراه شوید تا شما را با ضرورت یادگیری هوش تجاری و ابزارهای پاور بی آی و همچنین سرفصل های آموزشی این دوره که به صورت خصوصی برگزار می شود، آشنا کنیم.

۰۹۱۳۸۳۴۷۶۳۴

دوره آموزش هوش تجاری در اصفهان در شرکت مهندسی مکعب، شامل 20 ساعت آموزش خصوصی و کاملا پروژه محور می باشد. جهت هماهنگی و شرکت در کلاس های خصوصی آموزش هوش تجاری و آموزش ساخت داشبورد مدیریتی در پاور بی آی ، با شماره تلفن های  ۳۷۷۷۰۳۷۷ و    ۰۹۱۳۸۳۴۷۶۳۴  تماس حاصل فرمائید.

دوره های آموزشی هوش تجاری برای چه کسانی مناسب است؟

بسیاری از مشاغل و کسب و کارها به دنبال راهی هستند که بتوانند گزارشات و تجزیه و تحلیل داده های شرکت خود را بسیار قوی تر و با سطح بالاتری انجام دهند. هوش تجاری در این راستا به کمک آن ها آمده است. به این دسته از صاحبان کسب و کارها توصیه می شود که در دوره های آموزش هوش تجاری در اصفهان شرکت کنند و از امکاناتی که ابزارهای بسیار قدرتمند هوش تجاری نظیر پاور بی آی Power BI در اختیار آن ها قرار داده است بهره مند شوند. بنابراین اگر شما نیز قصد دارید کسب و کار خود را بهبود بخشید، شرکت در دوره های آموزش Business Intelligence ، می تواند یک راهکار بسیار موثر و مفید برای شما باشد.

با به کارگیری مزیت های هوش تجاری ، از طریق ابزارهای ارائه شده در کسب و کار خود، شما می توانید کل داده های شرکت خود را در زمانی کوتاه جمع آوری کنید، آن ها را بررسی کنید و همچنین یک تجسمی از داده ها داشته باشید که با استفاده از آن بتوانید عملکرد شرکت را در زمان فعلی ببینید، و برای مرتفع ساختن مشکلات موجود اقدامات لازم را انجام دهید و از این طریق کسب و کارتان را بهبود بخشید.

آموزش داشبورد مدیریتی در اصفهان

چرا در کلاس های آموزش هوش تجاری در اصفهان شرکت کنیم؟ ؛ آموزش داشبورد مدیریتی در اصفهان

به دلیل کاربردهای بسیار جالبی که برای هوش تجاری، در دنیای کسب و کارهای مختلف وجود دارد، ما در شرکت مهندسی مکعب دوره های آموزش هوش تجاری در اصفهان را برگزار می نمائیم تا شما بتوانید از طریق تصمیم گیری های آگاهانه در بیزینس خود، کسب و کارتان را ارتقا بخشید و باعث رشد آن شوید؛ و از طریق شرکت در کلاس های آموزش هوش تجاری این مهم میسر خواهد شد و شما می توانید از ابزار پاور بی آی به صورت کاملا اصولی برای دستیابی به اهداف کاری خود استفاده کنید.

هوش تجاری چه کاربردهایی دارد؟

در این بخش از مقاله با کاربردهای هوش تجاری آشنا خواهید شد و به ضرورت برگزاری دوره هوش تجاری و یادگیری پاور بی آی پی خواهید برد. برخی از مهم ترین کاربردهای هوش تجاری عبارتند از :

 • امکان پردازش حجم زیادی از داده از طریق ابزارهای هوش تجاری وجود دارد و شما می توانید به مدد آموزش هوش تجاری ، داده های زیادی را مورد تجزیه و تحلیل و پردازش قرار دهید.
 • با استفاده از قالب های قدرتمند هوش تجاری ، امکان تجسم داده ها وجود دارد و از این طریق داده ها برای شما قابل لمس می شود و بررسی و تجزیه و تحلیل آن ها با کیفیت بالاتری صورت می گیرد.
 • ابزار پاور بی آی Power BI دارای الگوریتم های فوق العاده ای است که مرتبا به روز رسانی می شود. شما در دوره آموزش هوش تجاری در اصفهان در شرکت مکعب ، کار با این ابزار را به طور کامل خواهید آموخت.
 • از طریق ابزارهای هوش تجاری شما می توانید داشبوردها را خصوصی سازی کنید و از طریق طراحی، بررسی و ارزیابی داشبورد ها ، به مدیریت داده های خود به بهترین شکل ممکن بپردازید.
 • پاور بی آی Power BI دارای یک رابط کاربری بسیار زیبا و کاربرپسند می باشد و کار با آن بسیار آسان است؛ از این رو افراد در هر حرفه و هر شغلی می توانند کار با این ابزار را به راحتی بیاموزند.

آموزش هوش تجاری در اصفهان

لازم به ذکر است که اگر مایل هستید نرم افزار پاور بی آی Power BI  را به صورت کاملا حرفه ای بیاموزید و با استفاده از آن گزارشات بسیار مفید و کاربردی ایجاد کنید، باید زبان DAX را نیز بیاموزید. آیا می دانید زبان DAX چیست؟ به عبارتی می توان گفت این زبان به عنوان زبان پیش نیاز، برای یادگیری نرم افزار پاور بی آی Power BI محسوب می شود. اگر چه در پاور بی آی امکانات نمایش ویژوال داده ها وجود دارد، اما امکان نمایش متفاوت تر و هر چه بهتر اطلاعات نیز از طریق به کارگیری زبان DAX  ، در این نرم افزار فراهم شده است.

زبان DAX چیست؟

DAX   (Data Analysis Expressions)، به معنای “عبارات تجزیه و تحلیل داده ها” و مهارت های بنیادی مورد نیاز برای تقویت مدل های داده از طریق انجام محاسبات می باشد؛ که از طریق توصیف ساختار مدل Power BI Desktop آغاز می شود و  تقویت آن از طریق محاسبات DAX انجام می شود. در زبان DAX ، شما چگونگی نوشتن فرمول ها و انواع مختلف محاسبات مدل ، از جمله جداول و ستون های محاسبه شده و اندازه گیری ها را می آموزید.

DAX  مجموعه ای از توابع ، عملگرها و ثابت ها است که می تواند در یک فرمول یا عبارت برای محاسبه یک یا چند مقدار استفاده شود. به بیان ساده تر ، DAX  به شما کمک می کند اطلاعات جدیدی را از داده های موجود در مدل خود ایجاد کنید.

ما در دوره آموزش هوش تجاری در اصفهان در شرکت مکعب، به شما خواهیم آموخت که زبان DAX چیست و چگونه می توانید از آن برای تجزیه و تحلیل داده ها در پاور بی آی استفاده کنید.

آموزش هوش تجاری در اصفهان

چرا DAX را بیاموزیم؟

واقعیت این است که ایجاد یک فایل Power BI Desktop جدید و وارد کردن برخی از داده ها در آن کار آسانی است و شما حتی می توانید گزارش هایی ایجاد کنید که بینش ارزشمندی را به شما نشان دهد، بدون اینکه از فرمول های DAX استفاده کنید. اما سوال این است که، اگر نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق و موثر از میزان رشد در میان گروه های محصول و در محدوده تاریخ های مختلف داشته باشید ، چه می کنید؟ یا اگر بخواهید رشد سال به سال را در مقایسه با روند بازار محاسبه کنید چه می کنید؟ فرمول های DAX این قابلیت ها و بسیاری قابلیت های مهم دیگر را برای شما فراهم می کنند تا بتوانید به اطلاعاتی از این قبیل در کسب و کار خود دست یابید.

بنابراین، آشنایی با نحوه ایجاد فرمول های موثر DAX به شما کمک می کند تا از داده های خود بیشترین بهره را ببرید و هنگامی که اطلاعات مورد نیاز خود را به دست می آورید ، می توانید شروع به حل مشکلات واقعی کسب و کار خود کنید و خواهید دید که در نهایت نتیجه اصلی کار، شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. البته ناگفته نماند که قدرت اصلی در دست Power BI است و DAX به شما کمک می کند تا اطلاعات دقیق تری به دست آورید.

سرفصل های آموزشی هوش تجاری و داشبورد مدیریتی

در دوره آموزش هوش تجاری در اصفهان در شرکت مکعب، مطالبی که در این بخش عنوان کرده ایم، به شما آموزش داده می شود.

 • مفاهیم کلی هوش تجاری و پایگاه داده ها و تجزیه و تحلیل انبار داده
 • معرفی نرم افزار پاور بی آی Power BI
 • معرفی پاور بی آی دسکتاپ و نحوه اتصال پایگاه داده به آن
 • ایجاد مدل های مختلف داده با استفاده از Power Query Editor
 • ایجاد Tooltip برای نمودارها
 • ایجاد Card ، KPI و Gauge
 • ایجاد Button های مختلف در گزارش
 • معرفی Sync Slicer و Bookmark
 • و …

همراهان همیشگی مکعب، از اینکه تا پایان مقاله فوق با ما همراه بودید از شما صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاس های خصوصی شرکت مهندسی مکعب در حوزه آموزش هوش تجاری در اصفهان و آموزش ساخت داشبورد مدیریتی با نرم افزار پاور بی آی( شامل 20 ساعت آموزش پروژه محور)، با شماره تلفن های  ۳۷۷۷۰۳۷۷ و    ۰۹۱۳۸۳۴۷۶۳۴   تماس حاصل فرمائید

لطفا با ما تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.