این روزها ، هوش تجاری و کاربرد آن در تجزیه و تحلیل داده ها برای صاحبان کسب و کارها بسیار پر اهمیت شده است و با توجه به میزان تاثیر استفاده از ابزارهای هوش تجاری در موفقیت کسب و کارها،  تعداد علاقه مندان به یادگیری ابزار پاور بی آی Power BI که یکی از محبوب ترین ابزارهای ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت می باشد، نیز رو به افزایش است. بر این اساس ما در شرکت مهندسی مکعب به آموزش هوش تجاری در اصفهان و آموزش داشبورد مدیریتی پرداخته ایم. در این مقاله با مکعب همراه شوید تا شما را با ضرورت یادگیری هوش تجاری و ابزارهای آن و همچنین سرفصل های آموزشی این دوره که به صورت خصوصی برگزار می شود، آشنا کنیم.

جهت هماهنگی و شرکت در کلاس های خصوصی آموزش هوش تجاری و آموزش داشبورد مدیریتی  در شرکت مهنسی مکعب ، با شماره تلفن های  ۳۷۷۷۰۳۷۷ و    ۰۹۱۳۸۳۴۷۶۳۴  تماس حاصل فرمائید.

دوره های آموزشی هوش تجاری برای چه کسانی مناسب است؟

بسیاری از مشاغل و کسب و کارها به دنبال راهی هستند که بتوانند گزارشات و تجزیه و تحلیل داده های شرکت خود را بسیار قوی تر و با سطح بالاتری از هوش تجاری انجام دهند. برای این دسته از صاحبان کسب و کارها توصیه می شود که در دوره های آموزش هوش تجاری در اصفهان شرکت کنند و از امکاناتی که ابزارهای بسیار قدرتمند هوش تجاری نظیر پاور بی آی Power BI در اختیار آن ها قرار داده است بهره مند شوند.

آموزش داشبورد مدیریتی در اصفهان

با به کارگیری مزیت های هوش تجاری از طریق ابزارهای ارائه شده در کسب و کار خود شما می توانید کل داده های شرکت خود را در زمانی کوتاه جمع آوری کنید، داده ها را بررسی کنید و همچنین یک تجسمی از داده ها داشته باشید که با استفاده از آن بتوانید عملکرد شرکت را بهبود بخشید و مشکلات موجود را مرتفع سازید.

چرا در کلاس های آموزش هوش تجاری در اصفهان شرکت کنیم؟ | آموزش داشبورد مدیریتی در اصفهان

به دلیل کاربردهای بسیار جالبی که برای هوش تجاری در دنیای کسب و کارهای مختلف وجود دارد، ما در شرکت مهندسی مکعب دوره های آموزش هوش تجاری در اصفهان را برگزار می نمائیم تا شما بتوانید از طریق تصمیم گیری های آگاه در بیزینس خود، کسب و کارتان را ارتقا و رشد دهید.

هوش تجاری چه کاربردهایی دارد؟

 • امکان پردازش حجم زیادی از داده از طریق ابزارهای هوش تجاری وجود دارد و شما می توانید به مدد هوش تجاری داده های زیادی را مورد تجزیه و تحلیل و پردازش قرار دهید.
 • امکان تجسم داده ها با استفاده از قالب های قدرتمند هوش مصنوعی وجود دارد و از این طریق داده ها برای شما قابل لمس تر می باشد و بررسی و تجزیه و تحلیل آن ها با کیفیت بالاتری صورت می گیرد.
 • ابزار پاور بی آی Power BI دارای الگوریتم های فوق العاده ای است که مرتبا به روز رسانی می شود.
 • از طریق ابزارهای هوش مصنوعی شما می توانید داشبوردها را خصوصی سازی کنید و از طریق طراحی، بررسی و ارزیابی داشبورد ها ، به مدیریت داده های خود به بهترین شکل ممکن بپردازید.
 • پاور بی آی Power BI دارای یک رابط کاربری بسیار زیبا و کاربرپسند می باشد.

آموزش هوش تجاری در اصفهان

لازم به ذکر است که اگر مایل هستید نرم افزار پاور بی آی Power BI را به صورت کاملا حرفه ای بیاموزید و با استفاده از آن گزارشات بسیار مفید و کاربردی ایجاد کنید، باید زبان DAX را نیز بیاموزید و به عبارتی این زبان به عنوان زبان پیش نیاز یادگیری نرم افزار پاور بی آی Power BI محسوب می شود. اگر چه در پاور بی آی امکانات نمایش ویژوال داده ها وجود دارد، اما امکان نمایش نمایش متفاوت تر و هر چه بهتر اطلاعات نیز از طریق به کارگیری زبان DAX فراهم شده است.

زبان DAX چیست؟

DAX عبارتست از عبارات تجزیه و تحلیل داده (Data Analysis Expressions) و مهارت های بنیادی مورد نیاز برای تقویت مدل های داده از طریق انجام محاسبات؛ که از طریق توصیف ساختار مدل Power BI Desktop آغاز می شود و  تقویت آن از طریق محاسبات DAX انجام می شود. در زبان DAX ، شما چگونگی نوشتن فرمول ها و انواع مختلف محاسبات مدل ، از جمله جداول و ستون های محاسبه شده و اندازه گیری ها را می آموزید.

DAX مجموعه ای از توابع ، عملگرها و ثابت ها است که می تواند در یک فرمول یا عبارت برای محاسبه یک یا چند مقدار استفاده شود. به بیان ساده تر ، DAX به شما کمک می کند اطلاعات جدیدی را از داده های موجود در مدل خود ایجاد کنید.

چرا DAX را بیاموزیم؟

ایجاد یک فایل Power BI Desktop جدید و وارد کردن برخی از داده ها در آن کار آسانی است و شما حتی می توانید گزارش هایی ایجاد کنید که بینش ارزشمندی را نشان دهد بدون اینکه از فرمول های DAX استفاده کنید. اما ، اگر شما نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق و موثر از میزان رشد در میان گروه های محصول و در محدوده تاریخ های مختلف دارید ، چه می کنید؟ یا اگر بخواهید باید رشد سال به سال را در مقایسه با روند بازار محاسبه کنید چه می کنید؟ فرمول های DAX این قابلیت و بسیاری از قابلیت های مهم دیگر را برای شما فراهم می کند. یادگیری نحوه ایجاد فرمول های موثر DAX به شما کمک می کند تا از داده های خود بیشترین بهره را ببرید. هنگامی که اطلاعات مورد نیاز خود را به دست می آورید ، می توانید شروع به حل مشکلات واقعی کسب و کار خود کنید که نتیجه اصلی شما را تحت تأثیر قرار می دهد. البته قدر ت اصلی مربوط به Power BI است و DAX به شما کمک می کند تا اطلاعات دقیق تری به دست آورید.

سرفصل های آموزشی هوش تجاری و داشبورد مدیریتی

 • مفاهیم کلی هوش تجاری و پایگاه داده ها و تجزیه و تحلیل انبار داده
 • معرفی نرم افزار پاور بی آی Power BI
 • معرفی پاور بی آی دسکتاپ و نحوه اتصال پایگاه داده به آن
 • ایجاد مدل های مختلف داده با استفاده از Power Query Editor
 • ایجاد Tooltip برای نمودارها
 • ایجاد Card ، KPI و Gauge
 • ایجاد Button های مختلف در گزارش
 • معرفی Sync Slicer و Bookmark
 • و …

همراهان همیشگی مکعب، از اینکه تا پایان مقاله فوق با ما همراه بودید از شما صمیمانه سپاسگزاریم. لطفا جهت کسب اطلاعات  کلاس های خصوصی شرکت مهندسی مکعب در خصوص آموزش هوش تجاری در اصفهان و آموزش داشبورد مدیریتی با نرم افزار پاور بی آی شامل ۲۰ ساعت آموزش پروژه محور می باشد. جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های  ۳۷۷۷۰۳۷۷ و    ۰۹۱۳۸۳۴۷۶۳۴   تماس حاصل فرمائید. 

لطفا با ما تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.