دیجیتال مارکتینگ یک مفهوم کلی از تمام استراتژی هایی است که شما استفاده می کنید تا با استفاده از آن ها یک بازاریابی موفق در فضای مجازی و آنلاین داشته باشید. این ابزار شامل طراحی سایت، بهینه سازی موتورهای جستجو، مدیریت شبکه ای اجتماعی، تبلیغات فیسبوک و اینستاگرام و … است. با استفاده از این ابزار شما می توانید کانال های ارتباطی با مشتریان خود را توسعه دهید و در نتیجه علاوه بر خدمت رسانی بهتر و برندینگ موفق شاهد افزایش میزان فروش خود باشید. به عنوان مثال با استفاده از تبلیغاتی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام انجام می دهید می توانید به تعداد زیادی از افراد دسترسی داشته باشید تا بهتر شناخته شوید. برای این که بتوانید از این ابزار به بهترین نحو استفاده کنید باید از خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید.

شرکت مهندسی مکعب با توجه به این که در زمینه مشاوره دیجیتال مارکتینگ در اصفهان فعالیت دارد، در این مقاله سعی می کند تا تمام چیزهایی که باید در این رابطه بدانید را در اخیتار شما قرار دهد تا متوجه اهمیت استفاده از این خدمت در کسب و کار خود شوید.

با استفاده از مشاوره دیجیتال مارکتینگ می توانید با ابزاری مانند گوگل ادوردز (Google AdWords) به کلماتی که بیشترین جستجو را داشته اند دسترسی پیدا کنید تا بتوانید نیاز مشتری را تشخیص داده و به آن به بهترین شکل پاسخ دهید. به لطف این تگنولوژی جدید بسیاری از افراد زمان خود را صرف جستجوهای آنلاین می کنند و مهم است که شما از این فرصت به نفع خود استفاده کنید. جالب است بدانید که بر اساس آمار موجود  افراد در طول 12 سال گذشته دو برابر بیشتر زمان خود را در فضای مجازی صرف می کنند. این آمار نشان می دهد که سلیقه افراد عوض شده است و بیشتر تمایل دارند که خرید خود را اینترنتی انجام دهند. بازاریابی موفقیت زمانی ایجاد می شود که شما در یک زمان درست با مخاطب مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید. این کار با استفاده از مشاوره دیجیتال مارکتینگ آسان است چرا که حدود یک چهارم از افراد بزرگسال تقریبا دائما آنلاین هستند.

با توجه به این که هر روز تعداد بیشتری از برندهای مختلف به دنبال استفاده از فرصت های بی نظیر دیجیتال مارکتینگ هستند، نیاز به مشاوره دیجیتال مارکتینگ افزایش پیدا می کند چرا که رقابت زیاد شده و استراتژی هایی که در این زمینه تعیین می شوند باید منحصر به فرد باشند و نه تکراری تا ضمانت موفقیت شما در فضای مجازی باشد. مشاوره دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کند تا شکاف بین کسب کار شما و فضای آنلاین پر شود و محصولات و خدمات به بهترین نحو عرضه شوند.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ چیست؟

نقش مشاوره دیجیتال مارکتینگ در موفقیت شما چیست؟

اگر به دنبال یک تعریف دقیق در مورد مشاوره دیجیتال مارکتینگ هستید باید بگویم به کسی که دارای تخصص حرفه ای در زمینه بازاریابی آنلاین است و می داند که چکونه یک کاربر را به مشتری تبدیل کند تا موجب افزایش فروش کمپانی شود. شما نمی توانید از یک مشاوره دیجیتال مارکتینگ انتظار داشته باشید که با تمام جنبه های تبلیغات آشنایی داشته باشد بلکه باید انتظار داشته باشید که از بهترین روش و متد برای کسب وکار شما استفاده کنید. در واقع شما با استفاده از مشاوره دیجیتال مارکتینگ شما می توانید یک چشم انداز کلی نسبت به آینده داشته باشید تا بهترین روش برخورد با مشتری را پیدا کنید. با استفاده بررسی هایی که انجام می شود پتانسیل های شرکت شما شناخته شده و از آنها برای رسیدن به اهداف مورد نظر استفاده می شود.

در مشاوره دیجیتال مارکتینگ چه مواردی تعیین می شود؟

 • شناسایی فرصت های جدید برای کسب و کار و ایجاد ارتباط با مشتری ها به بهترین روش.
 • ارزیابی و بررسی شرایط موجود در شبکه های اجتماعی، موتورهای جستجوگر و … برای تعیین روش های موثر بازاریابی.
 • بهبود شرایط نام تجاری شرکت.
 • استفاده از کمپین های مختلف برای بهبود ارتباط با مشتری
 • هماهنگ کردن پلت فرم های مختلف جهت تولید محتوای هدفمند در کانالهای ارتباطی مختلف.
 • راه اندازی کمپین های تبلیغاتی مختلف مانند ارسال ایمیل، ارسال پیام و … . در صورتی که در مورد ایمیل مارکتینگ نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید از مقالات زیر استفاده کنید :
 • استفاده از ابزار آنالیز برای کنترل روند موفقیت شما. (ابزاری مانند گوگل آنلایتیکس، کنسول گوگل و … در این زمینه بسیار مفید هستند.)

مشاوره دیجیتال مارکتینگ چیست؟

برای موفق بودن در زمینه مشاوره دیجیتال مارکتینگ به چه چیز هایی نیاز است؟

مشابه با هر کار دیگری برای موفقیت در زمینه مشاوره دیجیتال مارکتینگ شما به عنوان یک مشاور باید برخی از فاکتورهای مهم را در نظر داشته باشید. یک مشاور دیجیتال مارکتینگ باید از حیاتی بودن ابزار اینترنت در موفقیت کسب و کار شما با خبر باشد. به عنوان مثال باید بدانید که هر شبکه اجتماعی چه میزان در کسب و کار شما موثر است. لزوما نمی توان از همه پت فرم ها انتظار داشت که موجب افزایش بازدید و فروش سایت شما شوند. پس مهمترین ویژگی که شما باید برای موفقیت در مشاوره دیجیتال مارکتنیگ باید داشته باشید این است که آنالیز و بررسی های خود را به صورت مداوم و هدفمند انجام دهید تا از آخرین تغییراتی که در زمینه دیجیتال مارکتینگ و حوزه رقابتی شما ایجاد می شود آگاه بانید. به این وسیله سات که شما می توانید استراژی های خود را در صورت نیاز تغییر دهید.

علاوه بر این که شما باید برنامه ای دقیق برای رسیدن به اهداف داشته باشید، باید اهداف خاصی را برای مشتری تعیین کنید چرا که مشتریان شما بسیار علاقه مند هستند که تنها نتیجه را ببینند زیرا علاقه چندان زیادی به آگاهی از روند طی شده ندارند.

چه کسانی نیاز به استفاده از مشاوره دیجیتال مارکتینگ دارند؟

بدون شک تمام کسب و کارهایی که می خواهند فعالیت خود را در اینترنت نیز آغاز کنند نیاز به استفاده از مشاوره دیجیتال مارکتینگ دارند. اما از کجا باید بدانید که چه زمانی بباید این کار را انجام دهید؟ به طور کلی شرکت هایی که قصد انجام یکی از کارهای زیر را دارند می توانند از خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ استفاده کنند :

 • تمایل به افزایش تعداد مشتریان خود دارند.
 • تعیین تهداف جدید برای فعالیت در فضای مجازی
 • تعیین برنامه ریزی مدون برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت.
 • نیاز به استفاده از ابزار آنالیز برای آگاهی از میزان پیشبرد اهداف شما
 • بهبود ارتباط با مشتریان
 • آگاهی از شرایط و میزان رقابت و فعالیت رقبای شما

همراهان عزیز اگر در مورد مشاوره دیجیتال مارکتینگ سوالی دارید می توانید از طریق شماره 09138347634 با ما در ارتباط باشید.