یکی از مهم ترین جنبه های هر کسب و کاری، برندینگ است. استراتژی های برندینگ موثر، باعث می شود تا شما بخش عظیمی از بازار را در میان رقبایتان، به خود اختصاص دهید. اما شاید بارها این سوال به ذهن شما خطور کره باشد که : معنای دقیق برندینگ چیست؟  و این بیان کننده ی نیاز افراد به آموزش برندینگ (برندسازی) می باشد. ما به منظور پاسخ به این سوال مطالعه ی مقاله ی برندینگ چیست را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.

آنچه که در ابتدا در خصوص آموزش برندینگ (برندسازی) باید بدانید این است که :

 • شما با برندتان خود را به مشتریان می شناسانید. به این ترتیب مشتریان متوجه خواهند شد که:
  • آیا شما در کسب و کار خود خلاق هستید؟
  • محصول شما با قیمت و کیفیت بالا ارائه  می شود یا بالعکس؟
  • آیا شما قابل اعتماد هستید؟

و مواردی از این قبیل. اما در کل شما قادر به پاسخگوئی کلی نیازهای مشتریان نخواهید بود ولی تا جای ممکن باید سعی کنید مشتریان و نیازمندی های آن ها را به خوبی بشناسید.

حال که تا حدودی با میزان اهمیت برندینگ آشنا شدید، در ادامه برای شما عزیزان نحوه ی برندینگ را آموزش خواهیم داد و شما را با اصول برندینگ و برندسازی اینترنتی  آشنا خواهیم کرد. با ما باشید.

آموزش برندینگ (برندسازی)

برند شما در واقع وعده ای است که شما به مشتری می دهید و توسط آن به مشتری می گوئید که قرار است انتظارات آن ها در مورد محصول و سرویسی که شما ارائه می دهید، تا چه حد برآورده شود. برند در واقع برند، آن چیزی است که شما را از رقبا متمایز می سازد.

1- بنیاد کار برندینگ شما را لوگو می سازد. وب سایت، پکیج ها و سایر متریال تبلیغاتی شما می بایست به لوگوی شما مزین شود.

2- به کارگیری استراتژی های برندینگ

استراتژی برند شما عبارتست از چرا، چگونه، کجا، چه موقع و برای چه کسانی قرار است برنامه ریزی کنم و پیام تبلیغاتی خود را انتقال دهیم.

استراتژی های برندینگ:

 • محل قرارگیری تبلیغات شما
 • کانال های توزیع
 • آنچه از لحاظ دیداری و کلامی برای برقراری ارتباط به کار می گیرید

برندینگ استوار و استراتژیک باعث می شود تا شما یک برند قوی داشته باشید که این برند باعث بالا رفتن ارزش های کسب و کار شما خواهد شد که این منجر خواهد شد به کسب درآمدی که شما به طور واقعی استحقاق آن را دارید.به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مزیت های برندینگ، مطالعه مقاله ی فواید و ضرورت برندینگ را به شما پیشنهاد می کنیم.

آموزش برندینگ (برندسازی)

3- آنچه باعث ارزش گذاری بیشتر بر برند شما خواهد شد این است که، شما بتوانید با نحوه ی برندینگ خود، مشتریان را از لحاظ احساسی تحت تاثیر قرار دهید.

به طور مثال دعوت از فوتبالیست های معروف برای شرکت در تبلیغات شما، باعث می شود تا طرفداران آن شخص به سمت برند شما کشیده شوند. چنانچه علاقه مند هستید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید مطالعه ی مقاله ی برندینگ احساسی را به شما پیشنهاد می کنیم.

4- تعریف برند (برندینگ)

تعریف کردن برند، مانند این است که سفری را به منظور شناخت هر چه بیشتر خود، در کسب و کار خود آغاز کرده اید. این کار ممکن است زمان بر، سخت و گاهی طاقت فرسا باشد، اما در ابتدا می بایست به سوالات زیر پاسخ دهید.

 • راهبرد کسب و کار شما چیست؟
 • ویژگی ها و مزایای محصولات و خدمات شما چیست؟
 • مشتریان و بازدیدکنندگان در حال حاضر نصورشان از شما چیست؟
 • با چه سطح از کیفت در ارائه خدمات و تولید محصول قصد دارید آن ها را به برند خود وفادار کنید؟

وسوالاتی از این قبیل.

چگونه برند بسازیم؟

مراحل برندینگ

در این قسمت نکاتی را در زمینه ی تعریف برند، برای شما ذکر خواهیم کرد.

1- یک لوگوی عای و منحصر به فرد ایجاد کنید و آن را در هر جای مناسب در تبلیغات خود جا دهید.

2- پیام های برند خود را بنویسید. پیام های کلیدی که توسط برند شما می بایست انتقال پیدا کند را مشخص کنید.

3- همه ی جوانب را در نظر بگیرید. به طور مثال نحوه ی پاسخ گوئی به تلفن ها، یا نوع پوشش و فرم کارمندان و …در واقع برند خود را جامع کنید.

4- یک ویدئو تبلیغاتی ایجاد کنید که معرف برند شما باشد با به کار گیری عناصر بصری قوی که به طرز بسیار دوستانه با بازدیدکنندگان ارتباط بر قرار کند و به آن ها حس اطمینان خاطر را در مورد برند شما القا کند.

5- یک شعار تبلیغاتی یا بیانیه ای پر معنا و با مفهوم و به یادماندنی ایجاد کنید.

6- قالب و استاندارد برای برند خود در نظر بگیرید. برای این کار از رنگ های مناسب که در طراحی لوگوی خود استفاده کرده اید به کار ببرید و به طور کلی سعی کنید که از لحاظ بصری و ترکیب رنگ، هماهنگی به وجود آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مقاله ی روانشناسی رنگ ها در برندینگ را به شما پیشنهاد می کنیم.

7- با خود و نام تجاری خود صادق باشید در این صورت این صداقت نیز به خودی خود توسط مشتریان شما احساس می شود و این باعث جلب اعتماد آن ها می شود.

عزیزان، چنانچه مایلید در زمینه آموزش برندینگ (برندسازی) و مراحل برندینگ اطلاعات جزئی تری کسب نمائید، پیشنهاد ما این است که مقاله ی مراحل برندینگ را مطالعه نمائید تا با نحوه ی برندینگ به طور مفصل تری آشنا شوید.

چنانچه علاقه مند به فعالیت در زمینه ی برندینگ هستید می توانید بهترین کتاب های برندینگ که تا کنون به چاپ رسیده اند را مطالعه نمائید و یا در دوره های آموزشی و همایش ها و سایر دوره های برندینگ شرکت نمائید.

این بار نیز با مقاله ی آموزش برندینگ (برندسازی) با شما بودیم. ما به خدمت گزاری شما همراهان همیشگی مفتخریم.

امید است این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. موفق و پیروز باشید.

 

بیشتر بخوانید :

اهمیت برندینگ در موفق شدن کسب و کار

برندینگ شخصی

بازسازی برند

وب برندینگ