برندهای موفق به گونه ای هستند که تقریبا همه آن ها را می شناسند. یکی از نمونه برندهای موفق که شاید همه شما با آن آشنایی داشته باشید، برند شرکت اپل است. حقیقت این است که اگر استیو جابز رویکرد خود را در رابطه با استراتژی برندینگ کمپانی خود تغییر نداده بود شاید هیچ وقت نمی توانست مایکروسافت را شکست دهد و بیش از 40 درصد از بازار تلفن های همراه هوشمند را به خود اختصاص دهد. اما شاید این سوال برای شما مطرح شود مگر چه تغییری اتفاق افتاد و چه کسی باعث ایجاد این تغییر شده است؟ در این مقاله با استفاده از تعریف مشاوره برندینگ اهمیت بهره مندی از راهنمائی های یک شرکت دیجیتال مارکتینگ ، درزمان ایجاد برند برای کسب و کار ها را بیان خواهیم کرد.

ما درشرکت مکعب در زمینه مشاوره برندینگ و دیجیتال مارکتینگ مشغول فعالیت هستیم. به همین دلیل همه ی تلاش خود را کرده ایم تا اطلاعاتی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهیم که تمام کسب و کارهای بزرگ کوچک بتوانند با استفاده از آن، تغییرات لازم را در تبلیغات و معرفی کسب  وکار خود در فضای حقیقی و مجازی اجرا نمایند. از جمله مهمترین مواردی که شما برای داشتن یک برندینگ موفق به آن نیاز دارید، طراحی لوگو، آرم، مونوگرام و … می باشد. برای تبلیغات آنلاین خود با ما تماس بگیرید.

توضیح مسیری که اپل برای موفقیت خود آن را طی کرده است، شاید یکی از سخت ترین مسائلی باشد که بخواهیم به آن بپردازیم. اما چیزی که به وضوح مشخص است، این است که این شرکت رویکرد خود را برای معرفی محصولات و خدمات خود به طور کلی تغییر داد.با انجام این کار، اپل توانست یک ارتباط احساسی و البته با هدف با مشتریان خود برقرار کند. این شرکت به صورت انحصاری شعاری برای خود در زمینه دیجیتال مارکتینگ و برندینگ خود مشخص کرد که تمام قوانین معمولی این کار را می شکست و تاثیر منحصر به فردی روی مشتریانش ایجاد می کرد.

به طور کلی چالش اصلی که برای هر کمپانی وجود دارد این است که به خاطر داشته باشد برای موفقیت خود در بازاریابی و تبلیغات باید کاری کند که منحصر به فرد باشد. یعنی شما نمی توانید از استراتژی یک شرکت موفق کپی برداری کنید تا موفقیت خود را تضمین نمایید. برای حل این چالش است که شما می توانید از یک شرکت مشاوره برندینگ بهره ببرید و با استفاده از راهنمایی های لازم و با هدایت مشاوران متخصص در امر برندینگ کسب و کار خود را در جهت اهدافتان پیش ببرید.

مشاوره برندینگ

عملکرد یک شرکت مشاوره برندینگ چیست؟

به طور خلاصه باید بگوئیم که شما برای اینکه بتوانید محصولات و خدمات خود را به بهترین شکل به مشتریان ارائه دهید باید از برنامه ای برخوردار باشید که شامل تمام تجزیه تحلیل ها و راه حل های بازاریابی موفق باشد. این تمام کاری است که یک شرکت مشاوره برندینگ می تواند برای شما انجام شود.

به منظور برنامه ریزی برای کسب و کار شما ، شرکت مشاوره برندیگ باید اطلاعاتی را در مورد بیزینس و محصولات و خدمات شما به دست آورد. پس از آن شرکت مشاوره برندینگ ، باید آنالیزی از برند شما انجام دهد تا میزان موفقیتتان را در برابر رقبایتان بسنجد. که البته انجام این فرایند با عنوان “تعیین استراتژی برندینگ” نیز شناخته می شود. با استفاده از این استراتژی شما می توانید کمپانی کوچک خود را با استفاده از روش های مختلف تولید محتوا، تعیین کلمات کلیدی، تبلیغات اینترنتی، مدیریت شبکه های اجتماعی و … به بهترین نحو به دیگران معرفی نمایید و آن را توسعه دهید.

چرا باید از مشاوره برندینگ استفاده کنیم؟

در مشاوره برندینگ مهمترین کاری که انجام می شود این است که میزان رقابت در حوزه کسب و کار شما تحلیل و بررسی می شود، چه در فضای اینترنتی و چه در فضای حقیقی. در نتیجه شما به عنوان یکی از صاحبان کسب و کار ، متوجه خواهید شد که رقبای اصلی شما چه کسانی هستند و برای پیشی گرفتن از آنها چه راهکارهایی را باید در پیش بگیرید. به عنوان مثال می توانید متوجه شوید که بهتر است از چه کلمات کلیدی استفاده کنید، بهینه سازی و سئو سایت خود را چگونه انجام دهید و چه دسته از افرادی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

بیشتر بخوانید :

علاوه بر این شرکت مشاوره برندینگ که شما انتخاب می کنید باید نگاه دقیق و جزئی روی خواسته های مخاطبان شما داشته باشد تا بتواند راه حل های موثری برای پاسخ به آنها پیدا کند. به عنوان مثال آنالیزی روی سایت شما انجام می شود تا بتوان تشخیص داد ترافیک اصلی سایت شما مربوط به کدام قسمت از سایت است و در کدام ناحیه باید تلاش بیشتری داشته باشید.

به علاوه، برای هر صفحه از سایت شما باید به طور جداگانه، مشاوره برندینگ انجام شود و عواملی مانند بررسی کلمات کلیدی، توضیحات متا، بهینه بودن عکس ها، سرعت سایت و … را مورد بررسی قرار دهد تا بتواند همه  ی جوانب کار شما را به بهترین شکل ممکن کنترل نماید.

مشاوره برندینگ

چگونه یک شرکت مشاوره برندینگ خوب انتخاب کنیم؟

انتخاب یک مشاوره برندینگ خوب می تواند یکی از چالش های اساسی برای هر کسب و کاری باشد خصوصا اگر برای اولین بار قصد انجام این کار را دارد. برای شروع شما می توانید حداقل 3 شرکت فعال در حوزه برندینگ انتخاب نمایید و تحقیقات خود را در رابطه با فعالیت های آن آغاز نمایید. شما باید حتما با نمونه کار آنها در زمینه های مختلف اشنا شوید، تا بتوانید متوجه نحوه کار، طراحی و ارائه استراتژی های مختلف آنها در حالت های مختلف شوید.

سپس شما باید شرکتی را انتخاب کنید که به خوبی خواسته های شما را درک کرده و بتواند بر اساس آرمان های مد نظر شما استراتزی برندینگ را تعیین نماید نه آنچه که تنها مد نظر خودش است.

همراهان عزیز به یاد داشته باشید که برای موفقیت در هر زمینه، خصوصا کسب و کارتان، یک فرمول ریاضی خاص وجود ندارد که شما بتوانید بر اساس آن اقدام کنید و در زمانی کوتاه به اهداف خود برسید. با استفاده از مشاوره برندینگ شما می توانید، اهداف خود را در دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت قرار دهید و به هر کدام بر اساس زمان تعیین شده دست یابید.