بهینه سازی موتور جستجو (SEO) یک عنصر ضروری برای هر وب سایت آنلاین است. با بهینه سازی سایت خود، شما می توانید  رتبه بندی جستجوی گوگل خود را افزایش دهید. بر خلاف باور عمومی، استفاده از هک سئو برای افزایش رتبه بندی آنلاین شما بسیار ساده است. حال باید بپرسیم چرا سئو اهمیت دارد؟ بهینه سازی موتور جستجو پایه ای برای رقابت با رتبه های بالاتر و همچنین کاهش بودجه تبلیغاتی شما است . این به این دلیل است که وقتی سئو  به درستی انجام می شود، می توانید صفحات وب خود را در موقعیت های موتور جستجو قرار دهید و نیازی به پرداخت به گوگل ادورز ندارید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر با مکعب همراه شوید.

این می تواند برای کسب و کار شما هزاران دلار در ماه صرفه جویی داشته باشد ،البته بسته به نوع کلیدی که در آن صنعت  وجود دارد، نیاز به پیشنهادهای خاصی هم دارد. به عنوان مثال، موضوعات مربوط به مراقبت های بهداشتی به طور کلی گران هستند، اما اگر شما در سه صفحه برتر در صفحه اول گوگل هستید، نیازی به پرداخت هزینه تبلیغات ندارید.

هک سئو

این موردی است که برای کمک به شما در ارتقا رتبه بندی و افزایش و تغییر ترافیک سایتتان برای بهینه سازی موتور جستجو بسیار حیاتی است . ما چند روش هک سئو را برای وب سایت وردپرس در زیر آورده ایم که با هم بررسی می کنیم.

آشنایی با روش های هک سئو 

  1. محتوای با کیفیت بالا را ایجاد کنید

در حالت کلی محتوا بسیار زیاد می باشد . اما محتویاتی را در صفحه داشته باشید که شانس بیشتری دارند که رتبه صفحه شما را بالاتر ببرند . در حقیقت، تحقیقات نشان داده است که محتوای بلند از 2000 تا 2500 کلمه شانس بهتری برای رتبه بندی در Google SERPs را دارند.

اما صرف داشتن 2000 واژه اضافه بدون داشتن یک طرح و برنامه مناسب نمی باشد . تمرکز محتوای شما باید به موضوع مربوط به آن صفحه وب باشد. این به این دلیل است که شما نیاز دارید که قصد کاربر را برآورده نمایید ، چیزی که گوگل و سایر موتورهای جستجو از آن استفاده می کنند تا تصمیم بگیرند که چه محتوا و صفحات وبی را برای کاربران ارائه نمایند.

  1. نیاز به سرعت وب سایت را احساس کنید

افزایش رتبه بندی وب سایت وردپرسی شما در موتورهای جستجو به تجربه کاربر و استفاده از یک کلمه کلیدی مربوط می شود. تجربه کاربر این است که چگونه کاربران با یک وب سایت ارتباط برقرار می کنند و یکی از بزرگترین جنبه های ارائه یک تجربه کاربر ، سرعت سایت است. بهینه سازی سرعت سایت وردپرسی شامل تعدادی متغیر از جمله فشرده سازی تصویر و تعبیه ویدئو به پلاگین هایی است که سازگار نیستند و سرعت سایت را کاهش می دهند. برای اولویت دانستن سرعت صفحه، شما می توانیدیک تست سرعت صفحه را برای دسکتاپ و موبایل انجام دهید.

یکی ازجاهایی که سرعت سایت واقعا مهم می باشد بر روی تلفن همراه است. مردم بیشتر به جستجوی دستگاه های تلفن همراه ای می پردازند که بهترین عملکرد جستجو را داشته و در ضمن اطمینان داشته باشند که وبسایت وردپرس بهینه سازی شده برای موبایل است .

  1. افزایش خوانایی برای افزایش قابلیت اطمینان

یکی دیگر از روش های  هک  قدرتمند SEO که شما به آسانی می توانید آن را بکار بگیرید افزایش قابلیت خواندن وب سایت است. این روش  بسیار ساده و آن چیزی است که شما می توانید در صفحات وب و پست های وبلاگ های آینده خود پیاده سازی کنید. برای افزایش قابلیت خواندن در وب سایت وردپرسی ، شما نیاز به فکر کردن در مورد نوع سازمان دهی متن خود در صفحه دارید . به عنوان مثال، پاراگرافهای طولانی را به صورت کوچکتر تقسیم کنید که تنها دو تا سه جمله دارند.

هک سئو

استفاده مناسب از برچسب های عنوان و علامت نیزیک جنبه بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که حداقل سه برچسب سرتیتر ، مانند برچسب هایh2یاh3 را در متن خود اضافه کرده تا اطمینان حاصل شود که درک بخش های محتوایی و موضوع شما برای خوانندگان  وب آسان است.

  1. بررسی خطا 404 و تغییر مسیر به عنوان مورد نیاز

ممکن است بازدیدکنندگان وب سایت شما از طریقیک صفحه که دیگر وجود ندارد کلیک کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد یک خطای 404 ظاهر خواهد شد ؛ در این حالت بازدید کنندگان سایت شما ، سایتتان را براییک رقیب که محتوای مورد نظر را دنبال می کند ترک می کنند.

این اصلا اتفاق خوبی نیست و براحتی می توان از آن جلوگیری کرد . اگر سایت شما کوچک است، مانند زیر 20 صفحه، از طریق لینک هر صفحه بروید و خطا 404 را بررسی کنید . اگر وبسایت شما بزرگ باشد، بایدیک خزانه سایت را اجرا کنید و هر خطا 404 را شناسایی کرده و مسائل را حل کنید. این نکته  بسیار مهمی برای هک سئو می باشد تا گوگل  از پیاده سازی آن اطمینان پیدا کند .

  1. استفاده از قدرت محتوای چندرسانه ای

 محتوای چند رسانه ای شامل متن، تصاویر،GIF ها، فیلم ها و غیره می باشد. با تغییر نوع محتوایی که روی صفحه دارید، تجربه کاربر باید  بهتر شود که این امر باعث افزایش تعامل می گردد.

چرا این روش هک سئو مهم می باشد؟ هنگامی که یک بازدید کننده در وبسایت شما در مدت زمان طولانی در یک محتوا قرار دارد، متریک شما برای “زمان بر روی صفحه” افزایش مییابد. اینیک عامل رتبه بندی گوگل است ، چراکه به گوگل می گوید که محتوا در وب سایت وردپرسی شما جذاب و ارزشمند برای جستجوگران است.

آیا وب سایت وردپرس شما بهینه شده است؟

هک های بالا در جستجوگرها تنها نوک کوه یخ هستند، با این حال، آنها برخی از مهمترین روشهای هک سئو هستند و از فردا می توانید شروع به استفاده آسان از آنها نمایید . رتبه بندی خود را افزایش داده و بودجه تبلیغاتی خود را نصف کنید.

دوستان و همراهان همیشگی مکعب، امید است مطالب ارائه شده برای شما مفید و کاربردی واقع شده باشد. چناچه با مشکل و سوالی مواجه شدید آن را از طریق تماس با ما در میان بگذارید. چنانچه تجربه ی مفیدی در زمینه ی هک سئو کسب نموده اید از طریق کامنت با دیگر دوستان در میان بگذارید.