وقتی صحبت از امنیت وردپرس به میان می آید، موارد زیادی وجود دارد که می توانید برای افزایش امنیت سایت خود آن ها را مد نظر داشته باشید تا از نفوذ هکرها به وب سایت خود جلوگیری کنید و مواردی که منجر به آسیب پذیری یک سایت یا وبلاگ تجارت الکترونیکی می شود را شناسایی و رفع نمائید. امروز شما نکات ، استراتژی ها و تکنیک هایی زیادی را می آموزید که می توانید برای بهبود امنیت وردپرس و محافظت از سایت خود به کار ببندید. پس با مکعب همراه باشید.

بیشتر بخوانید :

معرفی چند افزونه وردپرس برای افزایش امنیت سایت

آشنایی با بهترین افزونه ها برای تبدیل سایت وردپرسی به اپلیکیشن موبایل

آیا وردپرس امن است؟

اولین سوالی که احتمالاً پیش می آید این است که آیا وردپرس امن است؟ در پاسخ باید بگوئیم که در اکثر موارد، بله؛ اما وردپرس معمولاً به دلیل آسیب پذیری های امنیتی که دارد، نیازمند ارتقا سطح امنیتی از طریق راه حل های موجود می باشد. در ادامه برخی از بهترین راه های افزایش امنیت وردپرس را برای شما معرفی کرده ایم.

معرفی راه های افزایش امنیت وردپرس

طبق آمار به دست آمده از اینترنت، روزانه بیش از 100000 وب سایت مورد حمله هکرها قرار می گیرد. به همین دلیل توصیه می شود که کمی وقت بگذارید و نکاتی را که در این بخش از مقاله در مورد افزایش امنیت وردپرس ارائه کرده ایم، به دقت مطالعه نمائید.

در یک هاستینگ امن سرمایه گذاری کنید

یکی از بهترین راه های افزایش امنیت وردپرس، امنیتی است که در سطح سرور و میزبان وردپرس می توان ایجاد کرد. برای این منظور شما می توانید میزبانی را انتخاب کنید که بتوانید از امنیت وب سایت خود اطمینان حاصل کنید. پس در انتخاب هاستینگ وب دقت کافی داشته باشید.

افزایش امنیت وردپرس

از جدیدترین ورژن PHP استفاده کنید

واقعیت این است که PHP ستون فقرات سایت وردپرسی شما است. بنابراین استفاده از آخرین نسخه PHP در سرور خود بسیار مهم است. به طور کلی هر نسخه اصلی PHP برای دو سال پس از انتشار کاملاً پشتیبانی می شود و در طول این دو سال ، اشکالات و مشکلات امنیتی به طور منظم برطرف می شود.

نام کاربری و کلمه عبور را هوشمندانه انتخاب کنید

یکی از بهترین راه ها برای تقویت و افزایش امنیت وردپرس که به طرز عجیبی امنیت سایت شما را افزایش می دهد، استفاده از نام های کاربری و رمزعبور هوشمند است. Google توصیه های بسیار خوبی در مورد نحوه انتخاب یک گذرواژه قوی دارد. همچنین می توانید از یک ابزار آنلاین مانند Strong Password Generator برای این کار استفاده کنید.

همیشه از آخرین نسخه وردپرس، پلاگین ها و تم ها استفاده کنید

یکی از بهترین راه های افزایش امنیت وردپرس این است که همیشه آن را به روز نگه دارید. این به روز رسانی شامل هسته ، افزونه ها و تم های WordPress می باشد.

ادمین وردپرس را قفل کنید

قفل کردن قسمت مدیریت وردپرس و ورود به سیستم راه بسیار خوبی برای تقویت و افزایش امنیت وردپرس است. دو روش عالی برای انجام این کار این است که ابتدا URL پیش فرض ورود به سیستم wp-admin را تغییر دهید، و سپس بخش تلاش برای ورود به سیستم را محدود نمائید.

از ویژگی احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید

به منظور افزایش امنیت وردپرس ، احراز هویت دو مرحله ای را نمی توان نادیده گرفت. در حقیقت گذرواژه شما هرچقدر هم که امن باشد ، خطر کشف آن توسط هکرها همیشه وجود دارد.

استفاده از سیستم احراز هویت دو مرحله ای شامل یک فرآیند دو مرحله ای است که در آن برای ورود به سیستم نه تنها به رمز ورود خود بلکه به رمز دیگری که خودتان مشخص کرده اید نیاز دارید. معمولاً این رمز یک متن کوتاه است و در بیشتر موارد تا 100٪ در جلوگیری از حملات وحشیانه به سایت وردپرس شما موثر است.

افزایش امنیت وردپرس

از HTTPS (برای اتصالات رمزگذاری شده – گواهی SSL) استفاده کنید

یکی از راه های افزایش امنیت وردپرس که بسیار هم نادیده گرفته می شود، نصب گواهی SSL و راه اندازی سایت خود از طریق HTTPS است.

 HTTPS (Hyper Text Transfer Protocol Secure) مکانیسمی است که برای مرورگر یا برنامه وب شما این امکان را فراهم می کند تا به طور ایمن با یک وب سایت دیگر ارتباط برقرار کنید.

امنیت فایل wp-config.php خود را تقویت کنید

فایل wp-config.php شما مانند قلب و روح وردپرس شماست. وقتی صحبت از امنیت وردپرس به میان می آید ، مهمترین پرونده در سایت شما همین فایل است. این فایل شامل اطلاعات ورود به سیستم پایگاه داده و کلیدهای امنیتی است که رمزگذاری اطلاعات در کوکی ها را کنترل می کند.

از دیگر راه های افزایش امنیت وردپرس می توان به این موارد اشاره کرد :

  • از پلاگین های امنیت وردپرس استفاده کنید
  • امنیت پایگاه داده را افزایش دهید
  • همیشه از اتصالات امن استفاده کنید
  • مجوزهای سرور و فایل را چک کنید
  • قابلیت ادی فایل را در داشبورد وردپرس غیرفعال کنید
  • همیشه بک آپ گیری کنید

کلام پایانی

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از طریق آن ها امنیت وردپرس خود را ارتقا بخشید. استفاده از رمزهای عبور هوشمند ، به روز نگه داشتن هسته و افزونه ها و انتخاب میزبان وردپرس مدیریت شده ایمن از جمله مواردی هستند که باعث می شود از امنیت سایت خود اطمینان حاصل کنید. برای بسیاری از شما ، سایت وردپرس منبع درآمدتان است ، بنابراین لازم است که کمی وقت بگذارید و برخی از بهترین اقدامات امنیتی ذکر شده در این مقاله را اجرا نمائید.