در این مقاله می خواهیم نگاهی عمیق و دقیق به یکی از ابزار ایمیل مارکتینگ به نام Aweber داشته باشیم. ایمیل مارکتنیگ یکی از زیر شاخه های دیجیتال مارکتنیگ است که از گذشته تا کنون مورد استفاده بسیاری از کمپانی ها قرار گرفته است و در بیشتر موارد نیز بازده خوبی داشته است. در این مقاله همراه ما باشید تا همه چیز را در رابطه با ابزار Aweber بدانید.

ویژگی های کلیدی ابزار Aweber عبارتند از :

  • وارد کردن لیست جدیدی از ایمیل
  • دارا بدن طیف گسترده ای از ساختار های ایمیل
  • ارسال پاسخ خودکار
  • ارسال گزارش
  • پشتیبانی از تماس و چت زنده
  • قابلیت ادغام با سایر نرم افزارها

طرح های مختلف ابزار Aweber چگونه است؟

طرح ها بر اساس تعداد ایمیلی که شما ارسال می کنید در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. بنابراین عبارتند از :

ارسال ایمیل تا 500 نفر : ماهیانه 19 دلار

ارسال ایمیل از 501 الی 2500 نفر : ماهیانه 29 دلار

ارسال ایمیل از 2501 الی 5000 نفر : ماهیانه 49 دلار

ارسال ایمیل از 5001 الی 10000 نفر : ماهیانه 69 دلار

ارسال ایمیل از 10001 الی 25000 نفر : ماهیانه 149 دلار

ارسال ایمیل به بیش از 25000 : باید با کمپانی تماس بگیرید!

ابزار Aweber

این کمپانی تحت شرایط خاصی نیز به کاربران خود تخفیف می دهد به عنوان مثال تخفیف داشنجویی، مراکز خاص و … و در صورتی که شما هزینه را 3 ماهه پرداخت کنید می توانید 14 درصد تخفیف، در صورتی که 1 ساله پرداخت کنید 14.9 درصد تخفیف دریافت کنید. اما جالب ترین کته که در رابطه با این ابزار ایمیل مارکتینگ وجود دارد این است که، بر خلاف سایر رقبای خود، تمام ویژگی های این ابزار در حالت های مختلف برای کاربر باز است. پس فرقی ندارد که شما چه طرحی را خریداری می کنید، می توانید از تمام گزینه های ابزار استفاده نمایید.

قیمت ابزار Aweber نسبت به سایر رقبا چگونه است؟

ابزار دیگری در رابطه با یامیل مارکتنیگ وجود دارد که در این قسمت ما مقایسه ای از قیمت های آن در اختیار شما قرار می دهیم :

1-    ارزان تر نسبت به Campaign Monitor

2-    بسیار ارزان تر از iContact

3-    تقریبا هم قیمت با Mailchimp

4-    گرانتر از Getresponse

5-    بسیار گران تر از Mad Mimi (توجه داشته باشید که ابزار Mad Mimi ویژگی های بسیار پایه ای دارد.)

البته زمانی که شما می خواهید هر کدام از این ابزار ها را انتخاب کنید بهتر است که به تعداد ایمیلی که می خواهید ارسال کنید توجه داشته باشد. به عنوان مثال ابزار Aweber برای ارسال ایمیل به 1000 نفر ماهیانه 29 دلار دریافت می کند. سایر ابزار ها :

–         ابزار Mad Mimi ماهیانه 12 دلار

–         ابزار Mailchimp ماهیانه 15 دلار

–         ابزار Getresponse ماهیانه 15 دلار

–         ابزار Campaign Monitor ماهیانه 29 دلار

–         ابزار iContact ماهیانه 32 دلار

ابزار Aweber

به عنوان مثال دیگر اگر می خواهید بیش از 10000 ایمیل ارسال کنید، با ابزار Aweber باید ماهیانه 69 دلار پرداخت کنید. سایر ابزار ها :

–         ابزار Mad Mimi ماهیانه 42 دلار

–         ابزار Mailchimp ماهیانه 75 دلار

–         ابزار Getresponse ماهیانه 65 دلار

–         ابزار Campaign Monitor ماهیانه 149 دلار

–         ابزار iContact ماهیانه 79 دلار

پس با توجه به این دو مثال می توان متوجه شد که ابزار Aweber گاهی گران تر و گاهی ارزان تر از رقبای خود است و این مسئله بستگی به طرح انتخابی شما دارد. اما می توان به طور کلی گفت که از لحاظ قیمتی نسبت به رقبای خود متوسط است!

وارد کردن داده ها به ابزار Aweber چگونه است؟

شما می توانید آدرس ایمیل و سایر داده ها را به روش های مختلفی به نرم افزار Aweber وارد کنید. داده ها با فرمت های زیر قابل قبول هستند :

–         XLS

–         XLSX

–         TSV

–         CSV

–         TXT

علاوه بر فرمت های بالا می توانید به صورت دستی نیز افراد را وارد کرده و برچسب گذاری کنید. تمام به روز رسانی هایی که شما انجام می دهید شامل گزینه ارسال پاسخ خودکار می شوند. نکته ای که وجود دراد این سات که اگر شما تعداد زیادی از افراد را وارد لیست می کنید باید به این سوال پاسخ دهید که این داده ها را از کجا بدست آورده اید تا از وارد پوش اسپم نشوید.

ساختار های مختلف ابزار Aweber چگونه اند؟

این ابزار بیش از 700 طرح مختلف در اختیار شما قرار می دهد که شما می توانید متناسب با نوع ایمیل خود یکی را انتخاب کنید. البته نمی توان گفت تمامی طرح ها عالی هستند چرا که تعداد بسیاری از آن ها بسیار قدیمی اند. با این حال شما با انتخاب های مختلفی رو به رو هستید علاوه بر این که با استفاده از برنامه نویسی می توانید طرح سفارشی خود را ایجاد کنید.

ابزار Aweber

ارسال ایمیل خودکار یعنی چی؟

این گونه ایمیل ها بر اساس رفتار کاربر به صورت خودکار ارسال می شوند. به عنوان ثما شما می توانید با ابزار Aweber تعیین کنید، بعد از ثبت نام فرد در سایت شما، ایمیل خوش آمد گویی ارسال شود. این قابلیت دارای ویژگی زمان بندی است.

اتوماسیون بازاریابی و ابزار Aweber :

اتوماسیون بازاریابی مفهوم تقریبا جدیدی است که به سرعت در مبحث ایمیل مارکتینگ با اهمیت شده است. برخی از ابزار ایمیل مارکتنیگ این ویژگی را در خود لحاظ کرده اند مانند ابزار Aweber . با استفاده از این ویژگی ایمیل ها بر اساس طرحی که شما تعیین کرده اید ارسال می شوند. به عنوان مثال باز کردن ایمیل، کیلیک روی لینک های مورد نظر، خرید و … .

 

همراهان عزیز امیدواریم اطلاعات در این مقاله در رابطه با ابزار Aweber به اندازه کافی راهنمای شما برای انتخاب ابزار دیجیتال مارکتینگ بوده باشد. اگر از این ابزار برای دیجیتال مارکتینگ خود استفاده کرده اید، دربخش نظرات تجربه خود را با ما در میان بگذارید.