دوستان، شما تا چه حد در مورد پرسونال برندینگ می دانید؟ آیا از اهمیت و تاثیرگذاری برندینگ شخصی در موفقیت کسب و کار خود آگاهی دارید؟ شاید این اصلاح را بارها شنیده و یا در مورد ایجاد یک برند شخصی اندیشیده باشید اما ندانید که از کجا باید این کار را آغاز نمائید یا سوالات فراوانی ذهن شما را به خود مشغول کرده و حس کنید که به یک راهنما و یا متخصص در این زمینه نیاز دارید. در این مقاله ما سعی کرده ایم تا نکاتی را در زمینه ی مشاوره برند سازی شخصی (personal branding) برای شما عززان بیان کنیم که با مطالعه ی آن ها ممکن است به پاسخ بسیاری از آن ها برسید. بنابراین پیشنهاد می کنیم که تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

حتما بخوانید :

مزایای برندسازی شخصی (personal branding)

آموزش برندسازی شخصی

 

مشاوره برند سازی شخصی (personal branding)

برندینگ شخصی چیست؟

در ابتدا لازم است تا بحث را با تعریف برندینگ شخصی آغاز کنیم. یک نام تجاری شخصی مربوط می شود به، ایجاد نقشی مشخص، جامع و معتبر در ذهن یک گروه هدفمند از مخاطبین برای رسیدن به یک هدف قطعی یا مجموعه ای از اهداف.

صاحبان کسب و کارمی توانند، با استفاده از مؤثر ترین برندهای شخصی با محتوای کاربردی، رسانه های اجتماعی، ایمیل، شبکه ها و دیگر ابزار ارتباطات بین فردی و ویژگی های خلاقانه و البته ملموس خود را به نمایش بگذارند.

چه کسی می بایست برند شخصی داشته باشد؟

به عنوان مقدمه ای بر مشاوره برند سازی شخصی (personal branding) باید بگوئیم که، افرادی که می خواهند یک مزیت رقابتی مشروع را در هر شغلی که در آن قرار دارند یا می خواهند در آن قرار بگیرند، به وجود آورند، نیاز به یک برند شخصی دارند. این شامل: کارمندان، کارورزان، داوطلبان، مدیران، کارآفرینان، کارفرمایان، بنیانگذاران یک شرکت، صاحبان کسب و کار، مترجمان آزاد و دانشجویان می شود.

مشاوره برند سازی شخصی (personal branding)

باید بدانید که :  بزرگ بودن در زمینه ی یک زمینه ی کسب و کار خاص (به عنوان مثال یک توسعه دهنده نرم افزار عالی) دیگر کافی نیست. به دلیل جهانی شدن و توانایی یافتن بسیاری از افراد بزرگ در عرض چند دقیقه، شهرت و بزرگی صرفا تا مرحله ی  جذب مشتری، کارفرما، سرمایه گذار و غیره جوابگو است. برای ماندگار شدن باید در فاز دیگری تلاش کرد. پرسونال برندینگ به شما کمک می کند تا پس از آن که در میان رقبا جایگاه خود را یافتید، بتوانید ماندگار شوید.

حال در بحث مشاوره ی یرندینگ، سوالی که بسیار مطرح می شود آین است که، آیا من می بایست بر روی موفقیت بیشتر خود تمرکز داشته باشم و تلاش کنم تا مهارت های بیشتری در زمینه یکسب و کار خود به دست آورم، آن گاه برای ایجاد برندینگ شخصی اقدام کنم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوئیم :  تا قبل از روی کار آمدن اینترنت به شکل امروزی، احتمالا باید به شما بگویم، بله. اما امروزه، با وجود اینترنت، نیازی نیست که برای ساختن مارک شخصی خود، از ابتدا «موفق» عمل کرده باشید؛ زیرا فرض بر این است که نام تجاری شخصی موثرترین راه برای موفقیت شماست.

موفقیت ، کارآمدی یا مهارت شما به طور خودکار شما را در میان رقبا برجسته و مطرح نخواهد کرد، زیرا صدها نفر (یا نه هزار نفر) از افراد دیگر که همانند شما موفق و یا ماهر هستند و یا در آینده خواهد بود. انتظار می رود تا زمانی که شما شروع به ساختن یک نام تجاری شخصی نکرده ای، موفق تر، کارآمدتر و مطرح تر از قبل نخواهید شد.

مشاوره برند سازی شخصی (personal branding)

سوال دیگری که در مشاوره ی پرسونال برندینگ مطرح می شود این است که :

چگونه می توانم در حالی که اکنون شناخته شده و موفق هستم، نیز یک برند شخصی موفق داشته باشم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوئیم که، زمانی که شما یک محتوایی را منتشر می کنید، زمانی که شما یک محتوایی را بر اساس ویژگی ها و تجربیات شخصی و حرفه ای خود منتشر می کنید، چون محتوا حکم ستون اصلی برندینگ شخصی شما را دارد، در واقع برند شخصی خود را منحصر به فرد کرده اید، چرا که هیچ کس دیگری چنین ویژگی ها و تجربیات حرفه ای شما را نخواهد داشت و این بدان معناست که کافیست شما فقط منحصر به فرد باشید، قبل از اینکه به موفقیت کامل رسیده باشید.

برای برندینگ شخصی، چه مراحلی را می بایست طی کنید؟

برای ایجاد برندینگ شخصی، در ابتدا شما نیاز به یک جایگاه پایه، مانند یک “وب سایت” دارید. پس از آن نیازمند یک بستر برای اتشار محتواهای خود هستید به طور مثال : باید یک بلاگ در وب سایت خود ایجاد کنید. سپس باید یک کانال برای انتشار محتوا ایجاد کنید مانند استفاده از ایمیل یا رسانه های اجتماعی و برای کسب موفقیت قطعی در این زمینه، شما حتما می بایست، اهداف و مخاطبان خود را مشخص کنید.

همراهان همیشگی مکعب، از اینکه تا پایان مقاله ی مشاوره برند سازی شخصی (personal branding) با ما بودید، از شما سپاسگزاریم. عزیزان چنانچه در زمینه ی پرسونال برندینگ نیاز به مشاوره ، تبادل نظر و راهنمائی دارید، حتما با همکاران خبره و کارآزموده ی ما در شرکت مهندسی مکعب هوش و نقش تماس حاصل فرمائید. با به کارگیری نکات تخصصی ارائه شده و دانش به دست آمده حاصل از تجربیات و فعالیت های شرکت مهندسی مکعب هوش و نقش در زمینه ی برندینگ، موفقیت برند شخصی شما حتمی خواد بود. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم. لطفا با ما در تماس باشید.